Důležitou funkcí obvodové stěny je, vedle základních funkcí bezpečnosti a statiky, také ochrana proti vnějším klimatickým podmínkám. Zateplení fasády přispívá ke snížení tepelných ztrát domu a přináší komfort domova. Kvalitním návrhem a odborně provedenou realizací zateplení fasády lze snížit tepelné ztráty až o více jak 45%.

Vnější zateplení fasády ochrání Váš dům před nepříznivými vnějšími vlivy, jako je mráz nebo naopak přímé slunce a zmodernizuje celkový vzhled  domu.

Další výhody zateplení fasády:

  • Tepelná i zvuková izolace
  • Snížení energetických ztrát
  • Snazší dosažení tepelného komfortu
  • Vyšší životnost opláštění nemovitosti
  • Dům s novou fasádou vypadá luxusně
  • Zvýšení hodnoty vaší nemovitosti

Pro zateplení fasád  domů používáme zateplovací systémy na bázi tepelně izolačních materiálů. Používáme pouze kvalitní, certifikované a v praxi odzkoušené zateplovací systémy.

Zateplení fasád pěnovým polystyrenem

V současnosti je tato metoda, která je vhodná téměř na všechny typy obvodového zdiva, nejrozšířenější, zejména díky nízké pořizovací ceně a efektivitě. I když je nejvhodnějším podkladem na zateplení fasád polystyrenem beton, lze tuto metodu s úspěchem aplikovat také na cihlové zdi. Doporučená tloušťka izolace by měla být nejméně 9 - 16 cm.

Povrchovou úpravu těchto zateplovacích systémů tvoří tenkovrstvé šlechtěné omítky v různém provedení o různé zrnitosti a barevných odstínech.

Zateplení fasád minerální vatou

Tento způsob zateplení fasády domu se využívá pro zateplení starších objektů, kde je u obvodového zdiva narušena (nebo zcela chybí) izolace proti vlhkosti. Výhodou minerální vaty je jejich vysoká prodyšnost a nehořlavost. Hodí se proto na všechny typy obvodového zdiva.

Zateplení fasád pomocí desek z minerálních plstí probíhá podobně jako v případě pěnového polystyrenu.

Máte dotazy ohledně zateplení fasády? Nevíte, jaký zateplovací systém by byl pro váš dům optimální? Neváhejte a kontaktujte nás, poradíme s výběrem vhodného zateplovacího systému pro vaši fasádu.

Zateplování fasád provádíme v regionu Ústí nad Labem, ale po domluvě můžeme přijet i mimo Ústecký kraj.