Anhydritové podlahy – realizačně nejmodernější způsob podlahových konstrukcí. Jsou to ideální hrubé podlahy vhodné do rodinných domů, kanceláří, škol, ale i do průmyslových či sportovních hal.


Je ale nutné na některých místech provést zásadní opatření v podobě hydroizolací (v místnostech jako jsou záchod, koupelna, garáž a podobné vlhké místnosti).

Kvalitní anhydritová podlaha má vysokou pevnost bez jakýchkoliv prasklin a deformací. Je to ideální krycí vrstva pro podlahové topení. Anhydrit se ukládá v menší vrstvě (o desítky milimetrů) než cementový potěr, anhydritová vrstva se tak rychleji prohřeje a to až o 40 % (díky lepší tepelné vodivosti a samonivelačnímu efektu). Anhydritové lité podlahy se vyrábějí buď ze syntetického anhydritu nebo z termického anhydrituLité anhydritové podlahy jsou rychle hotové a téměř dokonale rovné, takže na ně můžeme přímo pokládat plovoucí podlahu, dlažbu nebo koberec.

Anhydritové podlahy jsou po realizační stránce obrovským skokem dopředu.

Vyznačují se skvělými vlastnostmi, jako například:

  • Minimální roztažnost
  • Možnost provedení bez dilatačních spár
  • Samonivelační
  • Skvělá tepelná vodivost
  • Ideální pro podlahové vytápění

Aplikace anhydritu se provádí v teplotách od 5 do 30 stupňů Celsia a to v uzavřeném objektu, kde není průvan a poté se musí objekt uzavřít, aby nedošlo k rychlému vyschnutí potěru.